„ Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”„ Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Dnia 8 października nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji
VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cała szkoła przygotowywała się do niej starannie.
Nauczyciele i wychowawcy zachęcali uczniów do aktywnego udziału w czytaniu na przerwie.
W telewizji szkolnej w głównym wejściowym holu była wyświetlana prezentacja promująca akcję, na korytarzach Samorząd Uczniowski i wolontariusze rozwiesili plakaty informujące o wydarzeniu.
Uczniowie klasy 5b wraz ze swoją wychowawczynią czynnie włączyli się w rozpropagowanie akcji. Z zaangażowaniem wykonali transparenty zachęcające do czytania książek, pokazujące,
iż czytanie może być ciekawe, kolorowe i na czasie. Dzień wcześniej uczniowie chodzili z transparentami po klasach, zachęcając swoje koleżanki i kolegów do bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
Przemarsz korowodu transparentów po korytarzach szkoły w czasie przerw w dniu akcji wywołał ożywienie i zainteresowanie wśród społeczności szkolnej.
Nie mogło się nie udać. Wszystkie te działania przyniosły zamierzony efekt. W piątek
8 października na dwóch długich przerwach o godzinie 11.30 i 12.30 SP 26 utonęła w czytaniu. Czytaliśmy na korytarzach, w klasach, w świetlicy, w bibliotece. Czytaliśmy na stojąco, na siedząco, w skupieniu, z uśmiechem, z żartem. Również nasi najmłodsi uczniowie klas 1-3 wraz
ze swoimi Paniami włączyli się do czytania. Z przejęciem czytali i oglądali swoje książki.
Zamieszczone poniżej zdjęcia mówią same za siebie. Czytanie książek integruje nas, wprowadza
w pozytywny nastrój.
Jim Trelease, amerykański pedagog i pisarz, który kładzie nacisk na głośne czytanie dzieciom powiedział:
„Naród, który mało czyta, mało wie.
Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje”.
My patrzymy optymistycznie w przyszłość. Uczymy i inspirujemy naszych uczniów do czytania książek. Chcemy, aby wyrośli na mądrych i oczytanych Polaków.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ.

 

 

 

Powrót na początek strony