Śniadanie Daje Moc

Realizacja projektu edukacyjnego „ Zdrowo jemy, zdrowi będziemy” w ramach programu „Śniadanie Daje Moc”


PODSUMOWANIE PRACY NAD PROJEKTEM „ZDROWO JEMY, ZDROWI BĘDZIEMY”

W RAMACH PROGRAMU „ŚNIADANIE DAJE MOC”  ROK SZKOLNY 2013/2014

Uczniowie klasy 2d dobrnęli do końca zmagań projektowych. Na uroczystym spotkaniu z p. wicedyrektor K. Szostak-Król oraz pielęgniarką szkolną dokonali podsumowania swoich działań. Zaprezentowali efekty pracy zespołowej w formie różnorodnych plakatów pod hasłem „Zdrowe odżywianie”, „Higiena odżywiania”, „Regularność spożywania posiłków”, „Aktywność fizyczna” 오피스 2010 체험판 다운로드. Poprzez prezentację multimedialną przypomnieli sobie wszystkie działania jakie podejmowali od marca do czerwca 2014. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy „ Wzorowego uczestnika projektu” oraz nagrody książkowe. Imprezę uwieńczyła degustacja potraw przygotowanych przez uczniów kl. 2d i ich rodziców, na którą zaprosili rówieśników z klas drugich, aby razem świętować swój sukces 다운로드. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc przy realizacji projektu grantowego.

Zapraszamy do obejrzenia albumu zdjęć

impreza_grant20

 


Kolejny etap zmagań projektowych

SPOTKANIA Z EKSPERTAMI W SP 26

zumba16.05.2014r. Spotkanie z instruktorką zumby p. Angeliką Muraszkowską. Zajęcia spotkały się z dużym entuzjazmem wszystkich dzieci, które starały się powtarzać za prowadzącą proponowane ćwiczenia w rytm muzyki 다운로드. Mimo zmęczenia, na twarzach uczestników spotkania można było zaobserwować ogromne zadowolenie. 23.05.2014r. Spotkanie z dietetykiem p. Magdaleną Radziszewską.zd_odz Pani dietetyk poprzez film, prezentację multimedialną oraz wskazówki praktyczne przybliżała dzieciom tajniki zdrowego odżywiania 다운로드. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podejmowali działania praktyczne mające na celu uświadomienie wszystkim, jakie są konsekwencje niewłaściwego odżywiania już od najmłodszych lat.


Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii 

Po otrzymaniu grantu na realizację projektu edukacyjnego „Zdrowo jemy, zdrowi będziemy”, uczniowie klasy 2d wraz z wychowawczynią p 다운로드. Małgorzatą Mielech-Buraczewską przystąpili do działania według wcześniej ustalonych etapów pracy.

sniad_daje_mocCo już za nami?

march_moc

14.03.2014r 다운로드. Podział klasy na zespoły i przydział zadań wewnątrz zespołów. Wskazanie głównych zakresów tematyki zdrowotnej. 18.03.2014r. Założenie klasowego ogródka na parapecie – sianie i sadzenie roślin warzywnych. 28.03.2014r. Przyrządzanie soków ze świeżych owoców z wykorzystaniem sokowirówek. 04.04.2014r. Wykonywanie zdrowych kanapek z dodatkiem wiosennych nowalijek 파이썬 터틀 다운로드. 25.04.2014r. Tworzenie ciekawych propozycji na przysmaki z jajek. Oprócz działań praktycznych dzieci gromadziły informacje na poniższe tematy:

  • Znaczenie śniadania w żywieniu dzieci.

  • Owoce i warzywa – źródło witamin i minerałów.

  • Rola wody w codziennym żywieniu.

  • Higiena osobista ze zwróceniem uwagi na etapy mycie rąk cdspace 6 다운로드.

  • Czystość miejsca przygotowania posiłków.

  • Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

  • Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.

Ze zgromadzonych materiałów uczniowie klasy 2 d będą wykonywać plakaty, zachęcając wszystkich do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej 뚱이 사랑해요 다운로드. jabklo_moc Jeden raz w tygodniu (piątek) zajęcia zintegrowane były przeznaczone na pracę zespołową dotyczącą powyższej tematyki. Spotkania piątkowe były okazją do zaprezentowania przez poszczególnych członków zespołu zebranych materiałów, dokonania ich analizy i weryfikacji oraz posegregowania na części tematyczneW każdym tygodniu pracy zespołowej odbywało się wspólne śniadanie 다운로드. Uczniowie mogli zdobyte wiadomości wykorzystać w praktyce poprzez przygotowywanie zdrowych przysmaków.

Dnia 25.03.2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia grantu w ramach Programu Śniadanie Daje Moc. Nasza szkoła jako jedyna w województwie wygrała grant w tegorocznej edycji konkursu na ciekawy projekt edukacyjny. Na uroczystość przybyła P. Agata Paszko z Departamentu Edukacji oraz P. Marek Frąckiewicz z Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Podczas tego spotkania nastąpiło oficjalne przekazanie grantu klasie 2d oraz autorce zwycięskiego projektu Małgorzacie Mielech-Buraczewskaiej. Uczestnicy projektu zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym pod hasłem „Zdrowo jemy, zdrowi będziemy”, zachęcając wszystkich do zdrowego odżywiania. Na koniec spotkania odbyła się wspólna degustacja jabłek.

 

Comments are closed.