RELACJA Z FESTYNU „DO PRZODU ŻYJ”

5 października 2013 roku w godzinach 12.00-15.30 w Szkole Podstawowej Nr 26 im 아메리칸 오지 다운로드. Stanisława Staszica w Białymstoku odbył się osiedlowy festyn prozdrowotny pod hasłem „Do przodu żyj”.

Impreza miała na celu promocję zdrowego stylu życia, wdrażanie zasad prawidłowego żywieniai aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw   i w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym 기타 악보. Po oficjalnym rozpoczęciu festynu rodzice wysłuchali prelekcji dietetyka – Pani Magdaleny Radziszewskiej na temat „Zdrowe odżywianie się i profilaktyka otyłości u dzieci” http 파일. W tym czasie dzieci brały udział w warsztatach tanecznych ZUMBA, które poprowadziła jedna z najlepszych licencjonowanych w Polsce instruktorek ZUMBA FITNESS – Pani Angelika Muraszkowska 추적자 다운로드. Następnie rodzice zostali zaproszeni na warsztaty ZUMBY dla dorosłych, a dzieci wzięły udział w warsztatach manualnych(malowanie na folii sterczowej, wykonywanie ludzików z warzyw, pieczątek z ziemniaków oraz ozdabianie butelek techniką decoupage) przygotowanych przez nauczycieli SP 26 다운로드. Finałem całego festynu była ZUMBA dzieci i rodziców oraz degustacje zdrowej żywności przygotowanej przez przedstawicieli sklepów współpracujących przy organizacji festynu Sweetfx download. Wśród przybyłych gości rozlosowano nagrody ufundowane przez przedstawicieli sklepów:

sklep „be natural” (przygotował degustację)

sklep „Zdrowy kiełek” (przygotował degustację)

sklep „Zdrowa spiżarnia” (przygotował degustację)

bdsklep (przygotował m.in 다운로드. degustację, warsztaty kulinarne dla dzieci, porady dietetyka)

Tematyka festynu związana jest z jednym z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2013/2014: „Działania szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów”, a także    z realizacją w szkole polsko – szwajcarskiego programu „Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej” (pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia, Centrum Zdrowia Dziecka i Ministerstwa Zdrowia) 다운로드. Tego typu impreza organizowana była w naszej szkole po raz pierwszy. Było to duże wydarzenie w życiu szkoły i osiedla, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarównoze strony dzieci jak i rodziców 다운로드. Frekwencja była wysoka, na festyn przybyło ponad 300 osób.

This entry was posted in Aktualności, Uroczystości, imprezy i akcje. Bookmark the permalink.

Comments are closed.