Sport 2018/2019

7 grudnia 2019r. dwóch uczniów z klasy 6e brało udział w Otwartych Mistrzostwach woj. lubelskiego w zapasach w Zalesiu oraz 14 grudnia w Finałowym Turnieju Integracyjnym Młodzików i Dzieci „Zapasy i sumo dla wszystkim” w Zabłudowie. Obaj chłopcy trenują zapasy w klubie „Wschód” działającym przy naszej szkole.

Abdurakhim Irshakov zajął I i III miejsce
Mustafa Chalashev zajął III miejsce w obu zawodach


IGRZYSKA DZIECI MIASTA BIAŁEGOSTOKU W STRZELECTWIE

Uczniowie klasy VIe pierwszy raz wzięli udział w Igrzyskach Dzieci w Strzelectwie. Wielką niespodziankę sprawił Dawid Nowakowski, który indywidualnie został MISTRZEM MIASTA!!! Chłopcy w składzie: Dawid Nowakowski, Jeremiasz Maksymiuk i Kacper Busłowski zdobyli IV miejsce i zabrakło im tylko punktu by znaleźć się na podium. Dziewczyny w składzie: Zuzanna Ćwilich, Zuzanna Kotuk i Zuzanna Szycko także znakomicie się spisały i zajęły IV miejsce. Trzeba podkreślić, że były to ich pierwsze zawody. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.


Skakali na piątkę

29 maja 2019 roku uczniowie z rocznika 2008 brali udział w Igrzyskach Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Rywalizacja odbyła się na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku w trzech konkurencjach: skoku w dal, biegu na 60 m i rzucie piłeczką palantową. Drużyna dziewcząt (Aneta Sadowska, Marysia Woroszyło, Maja Kuziemska, Hanna Malesińska, Julia Bajena i Aniela Jędrzejczak) po bardzo dobrym występie zajęła piąte miejsce. Chłopcy (Krzysztof Iwaniuk, Juliusz Turczewski, Aleksander Oleksiuk, Igor Sokołowski, Dawid Tołkacz i Sebastian Stasiukiewicz) sklasyfikowani zostali na miejscu trzynastym.


Lekkoatletyka królowała w Białymstoku
Wojewódzkie Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”

27 maja na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku w wojewódzkich zawodach rywalizowali uczestnicy ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego” 악동뮤지션 생방송 다운로드.

Grupę treningową z naszej szkoły prowadzoną przez panią Annę Kowalską reprezentowało siedmiu uczniów: Julia Górska w skoku wzwyż, Weronika Marat w biegu na 600 m i w trójboju lekkoatletycznym (bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską) Maja Kuziemska, Patrycja Żukowska, Natalia Jeżewska, Julia Tworkowska i Paweł Kazberuk.

Podczas dobrej, sportowej zabawy zanotowano wiele wartościowych wyników sportowych.

Naszym zawodnikom gratulujemy udziału i liczymy na kolejne rekordy życiowe.


Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku LA   

Dnia 23 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Kowalskiej -Aleksiejuk i p. Malgorzaty Sołtan wzięli udział w Igrzyskach Dzieci Miasta Białegostoku LA w kategorii dziewcząt i chłopców.

Nasi uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych: 60m, skoku wzwyż, 200m, 600m  i  skoku  w dal. Mimo dużej konkurencji, ponieważ w zawodach wzięło udział 20 szkół podstawowych, uczniowie naszej szkoły znaleźli się na podium.

I miejsce w skoku wzwyż chłopców zajął Sawicki Jakub kl. 6e  – awans do Finałów Wojewódzkich

II miejsce w skoku w dal dziewcząt zajęła Zuzanna Marat kl. 6a – awans do Finałów Wojewódzkich

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału i osiągniętych wyników.

Trzymamy kciuki za udział w Finale Województwa Igrzysk Dzieci LA!


Międzynarodowy Turniej w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt do 11 lat

   25 maja, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Katarzyny Szostak-Król, na naszej nowej hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku, został rozegrany pierwszy Międzynarodowy Turniej w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt do lat 11. 

Zawodniczki rywalizowały w zespołach dwójkowych. Do rozgrywek zgłosiło się: 10 zespołów z Białorusi (Grodno), 3 z Warszawy (Atena Warszawa), 3 z Białegostoku SP21, a honoru gospodarza (4 zespoły) broniły wychowanki trenera Mariana Ambrożewskigo z SP 26 위닝일레븐 2019 다운로드.

W sobotę o godzinie 10:00 rozpoczęło rywalizację 20 zespołów na 6 boiskach. Mecze prowadzone były na bardzo wyrównanym poziomie, wiele wyników rozstrzygał dopiero tie-break. Nasze zawodniczki z SP 26 podjęły trudną walkę ze starszymi o rok dziewczętami z Białorusi i Warszawy.

Bezkonkurencyjne jednak okazały się warszawianki z klubu Atena, trzy pierwsze miejsca zajęły właśnie one.

Dziewczęta w trakcie turnieju bardzo przeżywały swoje pierwsze zwycięstwa i porażki. Na koniec wszystkie otrzymały słodką nagrodę, a zwycięski zespół puchar, medale i nagrody rzeczowe. Nagrodą główną był brykiet profesjonalnie zniszczonych banknotów o łącznej wartości 22.000 zł.

Cały turniej był podsycany przez wspaniałych rodziców, którzy jako kibice przeżywali sportową walkę na parkiecie wraz ze swoimi pociechami.

Szczególne podziękowanie chcielibyśmy złożyć na ręce starszych dziewcząt z kl. 5A, 6A i 8A, które pomogły w organizacji i sędziowaniu całego turnieju.

Na koniec warto dodać, że otrzymaliśmy zaproszenie na turniej do Grodna na Białorusi.

Kolejność drużyn:

I – Atena II,
II – Atena I,
III – Atena III,
IV – Grodno II,
V – Grodno III,
VI – KS BAS Sp26 Maria Woroszyło i Julia Bajena
X – KS BAS Sp26 Martyna Urbiel i Pola Dąbrowska
XVI – KS BAS Sp26 Aneta Sadowska i Dominika Matus
XVII – KS BAS Sp26 Magdalena Buchowska i Wiktoria Zalewska


FINAŁ WOJEWÓDZTWA

            Zakończyliśmy rozgrywki w mini siatkówce chłopców. Dnia 14 maja w Suwałkach spotkały się cztery najlepsze drużyny z całego województwa: SP 10 Suwałki, SP 5 Zambrów, SP 21 Białystok oraz SP 26 Białystok. W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z SP 21 z Białegostoku. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku przegraliśmy 2:1. Gra była wyrównana, a chłopcy walczyli o każdą piłkę. Mecz od samego początku toczył się punkt za punkt. Ostatecznie ulegliśmy w taibreku 18:20. Po tym meczu graliśmy o III miejsce z zespołem z Zambrowa 래빗스쿨 더빙 다운로드. Był to znany nam przeciwnik i gładko wygraliśmy 2:0. Ostatecznie uplasowaliśmy się na II miejscu, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został Brajan Przeździecki. Wielkie gratulacje chłopcom z 6a i 7a oraz trenerce Beacie Buńkowskiej.

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy to Mistrzowie Miasta Białegostoku.

SKŁAD:

  1. Maciej Sadowski
  2. Brajan Przeździecki
  3. Łukasz Makal
  4. Bartosz Małyszko
  5. Adrian Jurkowski
  6. Oskar Golak
  7. Patryk Gabiński
  8. Kamil Dworakowski
  9. Kacper Tarnowski
  10. Krystian Kostecki

Trener: Beata Buńkowska


Lekkoatletyka dla każdego”

Uczniowie klas 4-6 trenujący pod okiem pani Anny Kowalskiej lekkoatletykę, w tym roku szkolnym mieli już kilka ważnych występów. A ostatnio:

– w Warszawie 13.04.2019 obok stadionu PGE Narodowy odbyły się Ogólnopolskie Biegi LDK w ramach Maraton Orlen Warsaw. Województwo podlaskie reprezentowali zawodnicy z OLA Augustów, Białystok, Łomża – łącznie 150 młodych biegaczy z roczników 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 i młodsi. Wspaniała sportowa atmosfera dopingowała młodzież do jak najszybszego pokonywania swoich dystansów. Wśród biegaczy którzy zawalczyli o V miejsce dla Podlasia były trzy zawodniczki z naszej szkoły: Maja Kuziemska i Patrycja Żukowska z klasy 4d oraz Weronika Marat z klasy 5a.

–  4 maja 2019 roku w Białymstoku nasi zawodnicy wystartowali w Junior City Run zorganizowanym przez Fundację Białystok Biega. W sobotnim biegu udział wzięło 1500 dzieci od 3 do 15 lat. Naszą grupę LDK SP26 reprezentowała 16 uczniów. Były to biegi bez pomiaru czasu, czy liczenia miejsc. Każde dziecko, które dobiegło do mety, otrzymało medal. Nasi zawodnicy mieli jednak ukryty cel, dobiec jak najszybciej. Wielu z nich na mecie zameldowało się w czołówce swojej grupy, a Franek z klasy 4 dobiegł pierwszy. Emocje towarzyszące młodym biegaczom na długo pozostaną w pamięci, mamy nadzieję, że chęci do biegania również.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)


Ogólnopolski Turniej Kinder +Sport

11 maja 2019 roku odbyły się ostatnie mecze eliminacji do Finału Wojewódzkiego Turnieju Kinder +Sport 다운로드. Chłopcy z klasy 5a grali dwoma drużynami w „trójkach”: SP26 1 (Adam, Marek, Xavier), SP26 2 (Wiktor, Szymon, Eryk, Hubert, Szymon) i jedną w „dwójkach” (Krzysztof, Juliusz, Bartosz).

Do turnieju w naszym województwie w kategorii „trójek” zgłosiło się 27 drużyn. Pierwsze dwa spotkania grali wszyscy, podzieleni na 2 grupy. My swoje pierwsze zawody mieliśmy 9 marca w Wysokiem Mazowieckiem i 31 marca w Białowieży. Kolejne dwa spotkania (w Suwałkach 13 kwietnia i w Białymstoku 11 maja) ligowe grało 9 najlepszych drużyn z grupy. Wśród nich znalazły się nasze obydwa zespoły.

Do finału wojewódzkiego w „trójkach”, który odbędzie się 19 maja w Suwałkach, awansowało 10 najlepszych drużyn. W tym zaszczytnym gronie jest nasz pierwszy zespół. W finale wojewódzkim w Suwałkach 25 maja wystąpi też zespół „dwójek” z 5a.
Gratulujemy!


IV PODLASKI TURNIEJ MŁODZI WOJOWNICY PODLASIA KOLUCHSTYL

Dziś w Kleosinie reprezentowali nas uczniowie klas czwartych.
Każdy z zawodników wrócił z dobrym miejscem i medalem.

Sebastian Stasiukiewicz – I miejsce
Maciej Czabanow – II miejsce
Jakub Miśkiewicz – II miejsce
Dawid Tołkacz – II miejsce
Jakub Telicki – III miejsce

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i świetną sportową zabawę!

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie
Koluchstyl


PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW KLAS 6

Na naszej nowej hali został rozegrany turniej PÓŁFINAŁOWY WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W SIATKÓWCE KLAS 6. Naszymi przeciwnikami byli uczniowie z SP 11 z Suwałk, SP 2 z Moniek i SP 5 z Zambrowa. Na naszych zawodników nie było jednak mocnych!!!! Meldujemy się w finale bez straty seta!!! 다운로드! GRATULUJEMY chłopcom z 6a oraz trenerce Beacie Buńkowskiej i trzymamy kciuki za FINAŁ!!!!!

Dziękujemy również kibicom za gorący doping!!!!


MAMY MISTRZA!!!

Drużyna chłopców naszej szkoły z klasy 6a i 7a w składzie: Kacper Tarnowski, Krystian Kostecki, Maciej Sadowski, Łukasz Makal, Adrian Jurkowski, Brajan Przeździecki, Bartosz Małyszko, Oskar Golak, Gracjan Cichanowicz, Patryk Gabiński i Kamil Dworakowski pod opieką trenera Beaty Buńkowskiej  wywalczyła MISTRZA MIASTA BIAŁEGOSTOKU W MINI SIATKÓWCE !!! W miniony wtorek (04.12.2018r.) został rozegrany finał Igrzysk Dzieci Miasta Białegostoku. W finale walczyły cztery najlepsze szkoły z Białegostoku: SP 12, SP 37, SP 21 i SP 26. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z SP 12 i nasi chłopcy wygrali 2:0. Dzięki temu grali o pierwsze miejsce z bardzo mocną SP 21. Mecz finałowy był bardzo emocjonujący, gdyż pierwszego seta nasi zawodnicy przegrali. Jednak nie poddali się i w drugim secie wygrali z gospodarzami. Trzeci set zaczął się dla nas bardzo dobrze, gdyż wygrywaliśmy 6:0. Ale przeciwnik nie poddawał się i deptał nam po piętach. Ostatecznie wygraliśmy i  ZOSTALIŚMY MISTRZAMI MIASTA BIAŁEGOSTOKU W MINI SIATKÓWCE CHŁOPCÓW! Dało nam to awans do Finału Igrzysk Województwa w mini siatkówce chłopców. Gratulujemy SPORTOWCOM I TRENERCE oraz trzymamy kciuki za dalsze rozgrywki.


Sukcesy siatkarskie

20.11.2018r. rozegrany został Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców ( klasa VIII). Pierwszy mecz półfinałowy nasza szkoła wygrała z SP 21 wynikiem  2:1 다운로드. Drugi mecz o pierwsze miejsce przegraliśmy 0:2 z ZSP 4. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II miejsce , które daje nam awans do finałów wojewódzkich.  Grali:  Kalicki M., Matwiejuk M., Fiedoruk W. , Marat K., Patryk O., Tenderenda K. Kotuk P. Zaniewski D. Najlepszym zawodnikiem zespołu okazał się Kacper Tenderenda.


MIKOŁAJKOWY  TURNIEJ  MINISIATKÓWKI  DZIEWCZĄT

W sobotę 01.12.2018 roku w SP im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie odbył się II Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Wasilkowa. W turnieju  udział wzięły zespoły z Białegostoku, Moniek, Sejn, Choroszczy, Zambrowa oraz Wasilkowa. Zmagania trwały cały dzień, a w ostatecznym rozrachunku zwyciężyła drużyna z Zambrowa. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy 5a. Wszystkie zgadzają się, że były to niesamowite zawody. Zuzanna Orłowska zdobyła statuetkę najlepszego zawodnika ze szkoły „Gdy wręczali mi tę nagrodę byłam bardzo pozytywnie zaskoczona” – mówi Zuzia. Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały upominki z rąk organizatorów. Nasze drużyny zostały sklasyfikowane na 11 i 23 miejscu. Mamy już za sobą pierwsze zwycięstwa i porażki zgodnie twierdzą dziewczyny i dzięki temu jesteśmy zmotywowane do dalszej pracy.

Hanna Andruszkiewicz klasa 5a


II Turniej Ligi BAS

23 listopada na hali Szkoły Podstawowej Nr 12 odbył się drugi Turniej Ligi BAS klas piątych. W turnieju, tak jak i przez miesiącem, spotkali się uczniowie czterech białostockich szkół: SP 34, SP26, SP15 i SP12. W drugim spotkaniu nasi zawodnicy pod opieką pani Anny Kowalskiej zdobyli 13 punktów i zajęli drugie miejsce.

 


„Lekkoatletyka dla każdego”

W dniu 17.11.2018 r 다운로드. w Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”, które były eliminacją do Ogólnopolskich Zawodów LDK. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2003-2004 i 2005 i młodsi, zmagali się w biegu na 60m, biegu 60 m przez płotki, skoku wzwyż, skoku w dal, rzucie piłka lekarską i pchnięciu kulą.
Naszą szkołę w kategorii wiekowej dzieci młodszych reprezentowały:
Maja Kuziemska, Julia Górska, Amelia Chociej w biegu na 60 m i rzucie piłką lekarską, a także Oliwia Płońska, Weronika Marat, Oliwia Bura w biegu na 60 m i skoku w dal.
Gratulujemy startu w tak dużej imprezie sportowej i uzyskanych wyników.
Dziewczęta do zmagań przygotowywały się na treningach LDK prowadzonych przez panią Annę Kowalską
Podczas trwania zawodów sportowcy uczestniczyli również w zajęciach profilaktycznych mających na celu zapobieganie zachowaniom niepożądanym społecznie: spożywanie alkoholu, palenie papierosów, próby z narkotykami, uzależnienie od gier komputerowych.
Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego.


Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w mini piłce siatkowej

W naszej szkole odbyły się eliminacje do finału Igrzysk Dzieci Miasta Białegostoku w mini piłce siatkowej klas 6. Chłopcy z klasy 6a w składzie: Maciej Sadowski, Adrian Jurkowski, Łukasz Makal, Bartosz Małyszko, Brajan Przeździecki, Oskar Golak, Kamil Dworakowski oraz 7a – Kacper Tarnowski oraz Krystian Kostecki pod opieką trenera Beaty Buńkowskiej wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Pokonali następujące szkoły: SP47, SP37 oraz SP15 i tym samym znaleźli się w FINALE IGRZYSK DZIECI MIASTA BIAŁEGOSTOKU.  Już niedługo finały ,więc trzymajmy kciuki za naszych chłopaków!!!

Powodzenia!!!


I Turniej Ligi BAS

26 października na hali Szkoły Podstawowej Nr 12 odbył się pierwszy turniej Ligi BAS w kategorii „trójki”. W turnieju brali udział uczniowie klas piątych, czterech białostockich szkół, współpracujących z Białostocką Akademią Siatkówki: Sp 34, Sp26, Sp15 i gospodarze Sp12 다운로드. Każda ze szkół wystawiła reprezentację składająca się z trzech drużyn. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, jeden set do 25 pkt. Za każdy wygrany mecz szkoła zdobywała punkt. Po pierwszym spotkaniu nasi uczniowie mają 11 punktów i zajmują trzecie miejsce.
Kolejny turniej 23 listopada.

Anna Kowalska


Igrzyska Młodzieży w Tenisie Stołowym

Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w rozgrywkach tenisa stołowego, które odbyły się w SP 49 w Białymstoku. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt ( Gabriela Citko 8a, Gabriela Grodzka 8a, Gabriela Kamińska 8d i Justyna Kostecka 8d) oraz drużyna chłopców (Kacper Mróz 8c, Adam Kopystecki 8c, Kamil Ciżewski 7b, Kamil Kulesza 8c) Dziewczęta zajęły 5 miejsce, a chłopcy 3 miejsce.


Igrzyska Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 10 października 2018 r. w lesie Pietrasze białostockie szkoły rywalizowały ze sobą w sztafetowych biegach przełajowych. Przy pięknej pogodzie każda z dziesięciu zawodniczek i każdy z dziesięciu zawodników z klas IV-VI pokonali trasę długości 800 m. Na trasie nie było lekko, a najtrudniejszy odcinek to oczywiście podbieg tuż przed strefą zmian. Jednak wszyscy walczyli do końca. Nasza szkoła została sklasyfikowana: dziewczęta na 12 miejscu, chłopcy na miejscu 14.


Igrzyska Młodzieży – Sztafetowe biegi przełajowe

10.10.2018r. chłopcy z klas VII i VIII brali udział w sztafetowych biegach przełajowych w lesie Pietrasze przy SP 32. W zawodach brało udział 26 szkół. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko i zajęli 10 miejsce 다운로드. W zawodach brały też udział  szkoły z oddziałami gimnazjalnymi.

Hubert Susoł


Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

9 października uczniowie naszej szkoły startowali w zawodach miejskich organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w drużynowym tenisie stołowym. Chłopcy w składzie: Kacper Tarnowski, Krystian Kostecki, Jakub Karpiński i Eryk Siemieńczyk pod opieką pani Anny Kowalskiej zajęli trzecie miejsce.
Opiekunem dziewcząt była pani Jolanta Filipiuk. Magda Iwanowska i Aleksandra Andrejew zajęły miejsce piąte.

Gratulujemy!


4 października 2018r. w lesie Pietrasze odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe,  w których wzięła udział nasza szkoła.  Były to: Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych    i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych . Startowali  uczniowie klas IV – VIII ( dziewczęta i chłopcy ). Biegi rozgrywane były oddzielnie dla każdego rocznika.

Początek roku zaowocował pierwszymi sukcesami naszych uczniów:

– Mateusz Kalicki z klasy 8a rocznik 2004 zajął  pierwsze miejsce w biegu na 1500m.

– Katarzyna Kisielewska z klasy 8a rocznik 2004 zajęła 4 miejsce w biegu na 1000m.

– Filip Turczewski z klasy 7a rocznik 2005 zajął 4 miejsce w  biegu na 1500m.

Gratulujemy!


HEKTOR CUP 2018

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY

23 czerwca 2018 r. czyli w pierwszy dzień wakacji dziewczęta z klasy 5a wzięły udział w turnieju siatkówki plażowej, który odbył się na boisku Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Dziewczęta zajęły II i III miejsce. Na pewno wiemy, że dały z siebie wszystko.

– „Cieszymy się, że sprawdziłyśmy swoje umiejętności 암산축구 다운로드. Satysfakcja, że zajęłyśmy II miejsce jest niesamowita” – mówią Weronika Marat i Julia Górska.

– „Jesteśmy bardzo zadowolone z siebie. Po naszych staraniach zasłużyłyśmy na III miejsce” – mówią zawodniczki innej drużyny: Julia Bajena, Zuzanna Orłowska oraz Aleksandra Rybak. Dziewczęta za udział i zajęte miejsca otrzymały: piękne dwukolorowe koszulki, medale oraz oczywiście puchary.

– „Cieszymy się ze zwycięstwa i nagród’ – twierdzą zgodnie wszystkie uczennice.

https://napiachu.pl/turnieje/hektor-cup-2018-5132

Hania Andruszkiewicz kl.5a


Comments are closed.