Uczymy programować

Innowacje:

Programowanie i zabawa

Za nami już pierwsze spotkanie z robotem i pierwsze wrażenia – to jest super zabawa!! 크레이지 아케이드 모바일 다운로드! A wszystko to dzięki uczniom i rodzicom z naszej szkoły, którzy wiosną zorganizowali kiermasz szkolny. Z zebranych na rzecz Rady Rodziców funduszy udało się zakupić 2 roboty 브라더 프린터 드라이버.

 

 

 to interaktywny robot edukacyjny, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty, wprowadza dzieci w świat nowych technologii mzk 최신.


W ramach pilotażowego wdrażania nauki programowania w edukacji rozpoczynamy w klasie 1 (w roku szkolnym 2016/2017) innowację polegającą na połączeniu zabawy ze zdobywaniem umiejętności programistycznych 다운로드.

Innowacja w formie zajęć dodatkowych skierowana jest do wszystkich chętnych uczniów klas pierwszych w dwóch grupach. Zajęcia w formie zabawy – bez żadnej presji, tak, aby nauka była urozmaiceniem i przyjemnością – będą kształtować wyobraźnię i kreatywność 다운로드.

 https://www.youtube.com/watch?v=5fV0VJW61Gg&feature=youtu.be

Prezentacja zajęć:

Cele

 • Rozwijanie umiejętności myślenia algorytmicznego i problemowego 다운로드.
 • Poznawanie szerokiego wachlarza dostępnych środowisk programistycznych adekwatnych do wieku.
 • Rozumienie sensu kodowania oraz dekodowania informacji; odczytuje uproszczone rysunki, piktogramy, znaki informacyjne 다운로드.
 • Posługiwanie się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, w tym także dla wyszukiwania i korzystania z informacji.

logo_mistrzowie2 Działania uczniów, w formie zabawy, będą ukierunkowywane na myślenie i działanie sprzyjające rozwijaniu umiejętności programowania 다운로드.

W tym roku szkolnym dołączyliśmy do  IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.

Walentyna Odzijewicz, Ewa Rymaszewska


„26” programuje i czaruje

W ramach pilotażowego wdrażania programowania w edukacji będzie prowadzona innowacja w ramach realizacji zajęć programowych z matematyki i zajęć komputerowych i zajęć pozalekcyjnych w klasie IV b (w wymiarze 1h tygodniowo) 커스텀 메이드2 다운로드. Podstawowym celem i nnowacyjnych działań nauczycieli będzie przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym, przekazanie podstaw programowania 다운로드. Nacisk położony zostanie na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania. Głównym oprogramowaniem potrzebnym do realizacji zajęć będzie program Baltie, który w łatwy sposób wprowadza dzieci i dorosłych w świat programowania.

Na zajęciach matematycznych założone cele będą realizowane w następujący sposób:

 

 • uczniowie łatwo i intuicyjnie będą wykorzystywali elementy graficzne, za pomocą których będą tworzyli programy;
 • młodzi programiści będą rozwiązywali zadania, w których będą dodawać i odejmować liczby, porządkować elementy;
 • programowanie będzie wspomagało rozwój uczniów, uczyło ich logicznego myślenia oraz pokazywało, w jaki sposób można aktywnie korzystać z komputera.

Na zajęciach komputerowych założone cele będą realizowane w następujący sposób:

 • uczniowie będą poznawali klasyczne programowanie połączone ze współczesnym środowiskiem graficznym;
 • uczestnicy poznają jak w prosty i efektywny sposób można zaprogramować rzeczy, które w innych językach trwałyby znacznie dłużej i wymagałyby znacznie więcej wiedzy i doświadczeń;
 • młodzi programiści w naturalny sposób nauczą się posługiwać aktualnymi technologiami oraz oprogramowaniem, stosując je podczas pracy;
 • uczniowie poprzez program Baltie i jego środowisko poznają obsługę komputera.

baltie

Sylwia Kondrat, Ewa Przemska


Instytut Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku wraz z Departamentem Edukacji Urzędu  Miejskiego organizują zajęcia w Klubie Szkolnych Programistów „INFA”.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży uzdolnionej w kierunkach ścisłych. Zajęcia zostały objęte patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Miejsca Odkrywania Talentów”.

Więcej szczegółów: http://ii.uwb.edu.pl/~infa/


Cyfrowa mapa szkół z dostępem do internetu

 

Comments are closed.