Osiągnięcia i sukcesy uczniów


Osiągnięcia sportowe

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

I semestr

 

Nazwa turnieju, zawodów / zasięg

Osiągnięcia / lokata

Imię i nazwisko ucznia, klasa

Opiekunowie/Klub

Mistrzostwa Polski Młodzików, Młodziczek i Juniorek w Boksie

I miejsce

Maksymilian Kuziemski 8D

Rodzice ucznia

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Boksie

I miejsce

Maksymilian Kuziemski 8D

Rodzice ucznia

XXII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów do lat 12 w szachach

I miejsce

Jan Król 7B

Rodzice ucznia

XXV edycja Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej - Turniej Mistrzów

III miejsce

Jan Król 7B

Rodzice ucznia

XXV edycja Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej – klasyfikacja końcowa grupy do lat 13

II miejsce

Jan Król 7B

Rodzice ucznia

XXV edycja Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej – klasyfikacja końcowa grupy do lat 16

II miejsce

Jan Król 7B

Rodzice ucznia

XXVI edycja Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej –
2 rudna w grupie do lat 13

III miejsce

Jan Król 7B

Rodzice ucznia

Mistrzostwa Makroregionu D młodzików w zapasach w stylu klasycznym

I miejsce

Amir Mintulaev 8D

KS Wschód

Mistrzostwa Makroregionu D młodzików w zapasach w stylu wolnym

III miejsce

Amir Mintulaev 8D

KS Wschód

Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym

III miejsce

Amir Mintulaev 8D

KS Wschód

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate
w konkurencji KATA Indywidualne dziewcząt

II miejsce

Aleksandra Andrejew 8B

Kaisho Karate Klub

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate
w konkurencji KUMITE Indywidualne dziewcząt

II miejsce

Aleksandra Andrejew 8B

Kaisho Karate Klub

Mistrzostwa Ligii Juniorów w Piłce Nożnej

I miejsce w 2 lidze i awans do 1 ligi

Robert Sierocki 6B

 

Mistrzostwach Polski kadetów
w Kickboxingu

III miejsce

Fabian Zawadzki 4C

RAGNAROK Kickboxing K-1

Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach

II miejsce

Abdurakhim Irshakhov 7E

KS Wschód

Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur
w zapasach

V miejsce

Chalashev Mustafa   7E

KS Wschód

Mistrzostwa Polski do lat 14 w JIU JITSU

III miejsce

Sebastian Stasiukiewicz  6A

Urban JIU JITSU Kids

Ogólnopolski Turniej JIU JITSU

No Gi  Fight Grappler Cup

III miejsce

Sebastian Stasiukiewicz  6A

Urban JIU JITSU Kids

 

 

Opracowała:   Joanna Szeszko

 

I semestr 

Nazwa konkursu/zawodów/ 

turnieju 

Ranga osiągnięcia 

Nauczyciel/e  
przygotowujący 

 Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Sztafetowych Biegach Przełajowych 

VII m. dziewczęta 

XII m. chłopcy 

miejska 

Jolanta Filipiuk 

Anna Kowalska Aleksiejuk 

 Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Szachach 

XI miejsce 

miejska 

Magdalena Nosek 

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku 

w Tenisie Stołowym 

V m. chłopcy 

miejska 

Jolanta Filipiuk 

 Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Piłce Nożnej 

XIII m. chłopcy 

miejska 

Damian Repnik 

 Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku 

w Drużynowych Biegach Przełajowych 

XVIII m. chłopcy 

miejska 

Damian Repnik 

 Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Drużynowych Biegach Przełajowych 

X m. dziewczęta 

udział chłopcy 

miejska 

Adam Grabowski 

Joanna Szeszko 

 Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku  

w Tenisie Stołowym 

II m. chłopcy 

miejska 

Beata Buńkowska 

 Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku  

w Piłce Nożnej 

X m. chłopcy 

miejska 

Damian Repnik 

 

 

II semestr 

 

Nazwa konkursu/zawodów/ 

turnieju 

Ranga osiągnięcia 

Nauczyciel/e  
przygotowujący 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Miasta Białegostoku w Piłce Siatkowej chłopców 

I miejsce  

chłopcy klasa 8a 

w grupie półfinałowej 

Joanna Szeszko 

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Siatkówce chłopców „czwórki”  

IV miejsce 

chłopcy klasa 6a 

miejska 

Anna Kowalska 

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Indywidualnym Tenisie Stołowym 

II miejsce  

Magdalena Buchowska 5a 

miejska 

Anna Kowalska 

 Igrzyska Młodzieży Szkolnej  

 w Strzelectwie 

I miejsce  

Dawid Nowakowski 7e 

miejska 

II miejsce  

Dawid Nowakowski 7a 

wojewódzka 

Beata Buńkowska 

 

 Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie 

II miejsce   

Dawid Nowakowski 7e,  

Jakub Sawicki 7e,  

Krzysztof Dryl 7e 

miejska 

III miejsce 

wojewódzka 

Beata Buńkowska 

Igrzyska Dzieci Miasta Białegostoku w Siatkówce  dziewcząt „czwórki” 

II miejsce 

dziewczęta klasa 6a 

miejska 

Jolanta Filipiuk 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

  1. Makal Łukasz, Brajan Przeździecki, Maciej Sadowski i Kacper Tarnowski w roku 2019 otrzymali powołanie do Kadry Województwa Podlaskiego.
  2. Piotr Kotuk, Mateusz Kalicki, Wojciech Fiedoruk, Krzysztof Marat, Kacper Tarnowski zostali powołani do Reprezentacji województwa Podlaskiego na rozgrywki Ogólnopolskie - Turniej Nadziei Olimpijskiej – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

 

Nazwa konkursu/zawodów/turnieju 

Ranga osiągnięcia 

Nauczyciel/e  
przygotowujący 

I  semestr 

Igrzyska Dzieci w drużynowym tenisie stołowym chłopców 

III miejsce w mieście 

Anna Kowalska - Aleksiejuk 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym chłopców 

III miejsce w mieście 

Anna Kowalska - Aleksiejuk 

Event lekkoatletyczny dla szkół uczestniczących w programie „Lekkoatletyka dla każdego” 

I miejsce klasa 3g 

IV miejsce klasy:   

3 b c e h 

Anna Kowalska -Aleksiejuk 

Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej klas VI chłopców 

II miejsce w mieście 

Marian Ambrożewski 

Puchar Prezesa SUKSS 

w piłce siatkowej chłopców 

II miejsce w regionie 

Marian Ambrożewski 

Puchar Burmistrza Szepietowo      w piłce siatkowej chłopców 

II miejsce w województwie 

Marian Ambrożewski 

Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt 

IV miejsce w mieście 

Jolanta Filipiuk 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 

w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt 

V miejsce  w mieście 

Jolanta Filipiuk 

Igrzyska Dzieci w siatkówce dziewcząt klas V 

II miejsce w mieście 

Adam Grabowski 

Turniej „ Z boiska na stadion o Puchar Tymbarku” w piłce nożnej chłopców klas II-III 

IV miejsce w mieście 

Damian Repnik 

Turniej o „Puchar prezesa SUKSS”     w Suwałkach w piłce siatkowej chłopców. 

IV miejsce w regionie 

Beata Buńkowska 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców 

IV miejsce w mieście 

Joanna Szeszko 

Turniej Wojewódzki S.O.S 

w piłce siatkowej chłopców 

II miejsce w województwie 

Joanna Szeszko 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych 

XII miejsce w mieście 

Joanna Szeszko 

II semestr 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Dziewcząt 

VII miejsce  w mieście 

(Lena Szuluk 7d, Aleksandra Pankiewicz 7d, Martyna Kuich 7c) 

Małgorzata Sołtan 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Strzelectwie Chłopców 

VIII miejsce  w mieście 

(Kacper Mróz 7c, Piotr Borys 7a, Rafał Stankiewicz) 

Małgorzata Sołtan 

Biegi przełajowe z okazji   „ Dnia Ziemi i Dni Olimpijczyka” 

I m. Oliwia Jaszczur 5a 

VI m. Zuzanna Marat 5a 

II m. Kacper Tarnowski 6a 

III m. Patryk Węcławski 6c 

Małgorzata Sołtan 

Anna Kowalska - Aleksiejuk 

 Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 

w piłce siatkowej chłopców klas VII 

I miejsce  w mieście 

(Wojciech Fiedoruk, Mateusz Kalicki, Łukasz Kozłowski, Krzysztof Marat, Mateusz Matwiejuk, Patryk Oleksiuk kl. 7a) 

Joanna Szeszko 

Turniej Regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z Kadrą Województwa Podlaskiego 

II miejsce w regionie 

(Mateusz Kalicki kl.7a) 

Joanna Szeszko 

Turniej Plażówki 

o Puchar Dyrektora SP Nr 21 

V miejsce w mieście 

(Krzysztof Marat, Patryk Oleksiuk kl.7a) 

Joanna Szeszko 

Igrzyska Miasta Białegostoku Dzieci  w piłce siatkowej klas V 

III miejsce w mieście 

(Gracjan Cichanowicz, Kamil Dworakowski, Patryk Gabiński, Oskar Golak, Adrian Jurkowski, Bartosz Małyszko, Łukasz Makal, Maciej Sadowski, Brajan Przeździecki kl. 5a) 

Beata Buńkowska 

Finał wojewódzki Kinder + Sport 2018 w trójkach chłopców 

IV miejsce w województwie 

(Maciej Sadowski, Bartosz Małyszko, Łukasz Makal, Krystian Kostecki kl. 5a) 

Beata Buńkowska 

Finał wojewódzki Kinder + Sport 2018 w trójkach chłopców 

I miejsce w województwie 

(Kacper Tarnowski 6a - awans do Pucharu Polski w Zabrzu) 

Marian Ambrożewski 

Igrzyskach Miasta Białegostoku 

w piłce siatkowej czwórek chłopców 

II miejsce w mieście 

(Tarnowski Kacper,  Turczewski Filip, Tenderenda Kacper,  Zaniewski Dawid kl. 6a) 

Marian Ambrożewski 

Igrzyskach Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej czwórek chłopców 

II miejsce w województwie 

(Kacper Tenderenda, Piotr Kotuk, Patryk Dzienisik, Filip Turczewski, Kacper Tarnowski, Dawid Zaniewski, Adam Gurowski, Alex Piotrowski, Jan Lejko, Aleksander Romańczuk, Krystian Kostecki  kl. 6a) 

Marian Ambrożewski 

Finał wojewódzki Kinder + Sport 2018 w czwórkach chłopców 

III miejsce w województwie 

(Kacper Tenderenda, Piotr Kotuk, Patryk Dzienisik,  Filip Turczewski  

kl. 6a) 

Marian Ambrożewski 

Turniej piłki siatkowej dziewcząt 

o Puchar Dyrektora SP nr 2 

w Ostrołęce 

I miejsce 

Marian Ambrożewski 

Igrzyskach Młodzieży Miasta Białegostoku w piłce siatkowej dziewcząt 

IV miejsce w mieście 

Marian Ambrożewski 

Liga Młodziczek Województwa Podlaskiego 

V miejsce w województwie 

Marian Ambrożewski 

1/4 Finału Mistrzostw Polski  Młodziczek 

V miejsce w Polsce 

Marian Ambrożewski 

Igrzyskach Miasta Białegostoku 

w piłce siatkowej czwórek dziewcząt 

II miejsce w mieście 

(Patrycja Panasewicz, Róża Jędrzejczak, Oliwia Siemieńczyk, Natalia Olechnicka kl.6a) 

Adam Grabowski 

Igrzyskach Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej czwórek dziewcząt 

III miejsce w województwie 

(Patrycja Panasewicz, Róża Jędrzejczak, Oliwia Siemieńczyk, Natalia Olechnicka kl.6a) 

Adam Grabowski 

Finał wojewódzki Kinder + Sport 2018 w dwójkach chłopców 

udział 

(Adam Leszczuk, Marek Gaiński, Krzysztof Iwaniuk kl. 4a) 

Anna Kowalska - Aleksiejuk 

Indywidualne Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym 

III m. - Patrycja Panasewicz 6a 

IV m. - Magdalena Iwaniuk 5a 

Jolanta Filipiuk 

Finał powiatowy 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 

I miejsce drużynowo w mieście 

(Kamil Baranowski 7b, Hubert Krystosiak 6d, Aniela Chodziutko 7a, Wiktoria Guzowicz 7a) 

I miejsce indywidualnie – Kamil Baranowski 7b 

Jolanta Filipiuk 

Finał wojewódzki 

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 

IV miejsce drużynowo 

w województwie (Kamil Baranowski 7b, Hubert Krystosiak 6d, Aniela Chodziutko 7a, Karolina Giermak 6d) 

I miejsce indywidualnie – Kamil Baranowski 7b 

Jolanta Filipiuk 

Półfinał wojewódzki Kinder + Sport 2018 w dwójkach dziewcząt 

udział ( Julia Górska, Zuzanna Orłowska, Amelia Błahuszewska kl.4a) 

Jolanta Filipiuk 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Uczniowie SP 26 brali udział w wielu imprezach sportowych godnie reprezentując naszą szkołę.  Po pierwszym semestrze zajmowaliśmy IV miejsce w klasyfikacji ogólnej wszystkich szkół podstawowych w Białymstoku.  

27.04.2017r – Podlaski Memoriał im. Andrzeja Brubby w tenisie stołowym - IV miejsce drużynowo 

25.04.2017r – XIII Biegi Przełajowe z okazji „Dnia Ziemi i Dni Olimpijczyka”

- IV klasy - II miejsce indywidualnie – Kacper Tarnowski

-V klasy - I  miejsce indywidualnie – Filip Turczewski

-VI klasy - I i III miejsce indywidualnie Huber Susoł, Kalicki Mateusz

- VA – I miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w siatkówce kl 5 chłopców dn.31.05.2017r.

- VIA i VA – II miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w siatkówce kl 6 dziewcząt.

- Kacper Tarnowski, Kamil Kun i Krystian Kostecki zajęli III miejsce w wojewódzkim Turnieju  Kinder+Sport 2017.

- Kacper Tenderenda, Piotr Kotuk, Dawid Zaniewski, Adam Gurowski zajęli II miejsce w wojewódzkim Turnieju Kinder+Sport i tym samym awansowali się do Pucharu Polski w Zabrzu.

- V A chłopcy zajęli I miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w piłce siatkowej kl 5.

- Filip Turczewski – III miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w LA – 600m.

- Hubert Susoł - III miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w LA – 60m.

- Kamil Kulesz, Adam Kopystecki, Kamil Ciżewski, Bartosz Hołubowski –III miejsce w Igrzyskach Miasta w drużynowym tenisie stołowym

- Patrycja Dąbrowska, Karolina Giermak, Kacper Kuryłowicz, Radosław Małachwiej – II miejsce w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Finaliści i Laureaci w Konkursach Przedmiotowych

Marcel Bachórzewski - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego
Karolina Półtorak - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Kamil Chaniewski - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Amelia Chociej - Laureatka w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego
Oliwia Jaszczur - Laureatka w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym
Maciej Jamiołkowski - Laureat w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym
Juliusz Wojciech Walczak - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

UCZESTNICY ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Marcel Bachórzewski

Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Karolina Półtorak
Kamil Chaniewski

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Amelia Chociej

Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Oliwia Jaszczur
Maciej Jamiołkowski

Wojewódzki Konkurs Historyczny
Juliusz Wojciech Walczak

UCZESTNICY ZAKWALIFIKOWANI DO STOPNIA REJONOWEGO Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Laura Ochalska
Marcel Bachórzewski
Zuzanna Irena Szycko
Amelia Chociej
Oliwia Jaszczur

Wojewódzki Konkurs Matematyczny
Karolina Półtorak
Kamil Chaniewski
Joachim Talipski
Zuzanna Maria Marat
Jakub Aleksander Matus

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Karolina Półtorak
Amelia Chociej
Zuzanna Ćwilich

Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Oliwia Jaszczur
Maciej Jamiołkowski

Wojewódzki Konkurs Historyczny
Juliusz Wojciech Walczak

Finaliści i Laureaci w Konkursach Przedmiotowych

Małgorzata Liedke - Laureatka w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego
Dominika Radziszewska - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego
Gabriela Siemieniako - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego
Klaudia Chętnik - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Kacper Tarnowski - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Filip Turczewski - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Aliaksandra Zaneuskaya - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Języka Rosyjskiego

Finaliści i Laureaci w Konkursach Przedmiotowych

Hubert Susoł - Laureat w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym
Lena Szuluk - Laureatka w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego
Jakub Buzun - Laureat w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym
Fatima Osmanova - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Języka Rosyjskiego
Aliaksandra Zaneuskaya - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Języka Rosyjskiego
Hubert Susoł - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Lena Szuluk - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Wojciech Fiedoruk - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Piotr Borys - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Wojciech Fiedoruk - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym

Finaliści i Laureaci w Konkursach Przedmiotowych

Julia Markowska - Laureatka w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego
Maja Walter - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Piotr Borys - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Hubert Susoł - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Julia Dzięgielewska - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym
Hubert Susoł - Finalista w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym
Lena Szuluk - Finalistka w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym

Powrót na początek strony