Biblioteka i Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

Biblioteka szkolna pracuje od 8.00 do 16.00 w dniach gdy odbywają się zajęcia dydaktyczne

Księgozbiór naszej biblioteki na przełomie roku 2020/2021 liczy ok.10000 książek.

W zbiorach dominują: lektury szkolne, literatura piękna oraz literatura popularnonaukowa. Posiadamy również wydawnictwa albumowe z różnych dziedzin wiedzy oraz publikacje o tematyce regionalnej. W naszym księgozbiorze można również znaleźć pozycje dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych. Na miejscu uczniowie mogą skorzystać ze wszystkich dostępnych książek.

W bibliotece mamy dobre warunki by odpocząć i przygotować się do zajęć. Bibliotekarze są otwarci na zgłaszane potrzeby i chętnie rozmawiają z osobami, które chcą korzystać z biblioteki lub potrzebują rady.

Księgozbiór od kilku lat jest skomputeryzowany w programie MOL Opivum, natomiast od 2021r. jego zawartość można już przejrzeć w programie MOL Net +, który pozwala na dostęp do informacji o księgozbiorze z dowolnego komputera.

Wszystkie nowości publikujemy w folderze „Nowości biblioteczne” na stronie internetowej szkoły i Facebooku szkolnym

Centrum Multimedialne umożliwia skorzystanie z kilku stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do Internetu i bazy księgozbioru w programie MOL Net+
Kadra biblioteczna chętnie służy radą i pomocą w wyborze książek oraz poszukiwaniu potrzebnych informacji.

Działalność biblioteki to również szereg różnorodnych działań:
- promocja czytelnictwa,
- realizacja zajęć edukacji czytelniczej i medialnej,
- wspieranie uczniów i nauczycieli w realizacji działań wskazanych w aktualizowanej co jakiś czas podstawie programowej dotyczącej zasad nauczania,
- wzbudzenie wśród uczniów chęci do poszukiwania ciekawych książek,
- rozwijanie zainteresowań,
- spełnianie specjalnych potrzeb edukacyjnych i zdrowotnych naszych uczniów, - pomoc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej,
- gromadzenie i aktualizacja szkolnej dokumentacji regulującej pracę szkoły,
- współdziałanie w zakresie promocji szkoły.

Współpracujemy również z różnymi osobami i instytucjami, o których informacje podajemy w zakładce „współpraca”.

Biblioteka szkolna to miejsce przyjazne uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły.
Serdecznie zapraszamy więc do korzystania z biblioteki, bo jest to wyjątkowe miejsce w każdej szkole. Tutaj każdy może porozmawiać, odpocząć , przygotować się do lekcji, poszukać ciekawych książek.

To miejsce, gdzie od kilku lat są przygotowywane setki, a nawet tysiące podręczników dla wszystkich uczniów.

Zadania szkolnego bibliotekarza

Podaruj książki bibliotece - zainspiruj innych

Nie wyrzucaj książek – możesz je przynieść i sprawić radość uczniom

Powrót na początek strony