Rekrutacja do klasy I

Rekrutacja uzupełniająca do klasy I na rok szkolny 2020/2021

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej w rekrutacji uzupełniającej należy złożyć
w terminie od  1 czerwca 2020 r. do 8 czerwca 2020 r. do godz. 15.00

Dopuszczalne formy składania wniosku:

1. Wysłanie skanu wniosku i skanów pozostałych dokumentów drogą mailową na adres szkoły sp26@um.bialystok.pl.
2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki i wrzucenie w zamkniętej kopercie do skrzynki umieszczonej w wiatrołapie szkoły.

Wniosek – pobierz

Terminy rekrutacji do szkół podstawowych (aktualizacja 8.05.2020) - kliknij

UWAGA ZMIANY W REKRUTACJI DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Zasady rekrutacji na rok 2020/2021 - kliknij

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.

Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”

Szanowni Rodzice!

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do klas pierwszych serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi 27 lutego 2020 roku na „Drzwi otwarte” w naszej szkole. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1800 w nowej sali gimnastycznej widowiskiem „Poznajmy się”. Potem proponujemy zwiedzanie szkoły, a w szczególności bloku sportowego, zapoznanie się z naszą ofertą edukacyjną.

Nasza szkoła może poszczycić się bogatą, ponad 50–letnią tradycją. Każdy uczeń ma w niej możliwość rozwijania swoich pasji, zarówno artystycznych, jak i naukowych. Nasi wychowankowie odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych na szczeblach: miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Potwierdzeniem tych osiągnięć
i sukcesów jest uzyskanie przez placówkę prestiżowego tytułu "Szkoły Odkrywców Talentów", przyznawanego przez Ministra Edukacji Narodowej.

Jesteśmy placówką, w której odkrywa się uczniowskie talenty, promuje i wspiera uzdolnionych wychowanków. Dbamy o wysoki poziom nauczania, wprowadzamy liczne innowacje pedagogiczne (między innymi prowadzimy tutoring indywidualny i rówieśniczy). W naszej szkole panuje przyjazna atmosfera. Uczniowie ufają swoim nauczycielom
i rozmawiają z nimi o swoich problemach. Wiedzą, że wspólnie znajdziemy mądre rozwiązania. Rodzice naszych uczniów czują się współgospodarzami szkoły. Chętnie  uczestniczą w szkolnych imprezach i wydarzeniach. Ich głos, opinia i pomoc są dla nas cenne w codziennym działaniu.

Drodzy Państwo, warto nam zaufać. Mamy doświadczenie i dobrze wiemy, jak kształcić
i wychowywać dzieci, by w pełni rozwinęły swoje zdolności w przyjaznej i bezpiecznej szkole.
U nas tradycję uzupełnia nowoczesność i innowacyjność. To dobre, twórcze połączenie!

Szanowni Rodzice, wierzymy, że dokonacie dobrego wyboru. Chętnych prosimy
o złożenie formularza w terminie od 24.02.2020 r. do 06.03.2020 r. i potwierdzenie woli uczęszczania do naszej szkoły do dnia 31 marca 2020 r.

W załącznikach znajdą Państwo podstawowe informacje na temat postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021.

Z poważaniem w imieniu społeczności szkolnej,

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 26

im. St. Staszica w Białymstoku