Zielona szkoła klas szóstych – Chłapowo 2019

W dniach 27-31 maja klasy szóste pojechały nad morze. Byliśmy we Władysławowie, a właściwie w jego dzielnicy – Chłapowie.

Zanim dojechaliśmy nad miejsce, zwiedziliśmy w Malborku największy ceglany zamek krzyżacki w Europie 다운로드. Wielkie wrażenie zrobiła na nas organizacja życia w tym miejscu. W średniowieczu mieli tam centralne ogrzewanie, a praca i wszystkie inne aspekty zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach 다운로드. Mogliśmy podziwiać ogrody wielkiego mistrza, zakonną kuchnię, kaplicę, a nawet toaletę.

Drugi dzień to zwiedzanie Gdańska. Niestety, pogoda spłatał nam psikusa ms office 2003. Cały dzień lało, wiało i było potwornie zimno. W tych warunkach nawet rejs statkiem sprawił nam niewielką przyjemność, ale Gdańsk nawet w niepogodę jest piękny, więc my też go podziwialiśmy 신화 표적 다운로드.

Na zakończenie wyprawy udaliśmy się na Westerplatte i to miejsce zrobiło na nas wielki wrażenie. Wracając stamtąd Motławą śpiewaliśmy szanty z marynarzem vmware esxi.

We środę poszliśmy do latarni morskiej na Rozewiu. Z tego najdalej na północ wysuniętego miejsca w Polsce wspaniale widać wybrzeże i rozległą część morza 다운로드. Wracając, bawiliśmy sie na plaży, bo na szczęście świeciło słońce, chociaż było zimno.

Później – cudowna żywa lekcja przyrody microsoft office 2010 한글판. Oglądaliśmy, a nawet dotykaliśmy kameleona, patyczaki i inne owady. Węże podziwialiśmy tylko przez szyby terrarium.

Dzień zakończyliśmy na plaży chrztem morskim 다운로드. Wszyscy po przejściu przez tor przeszkód zostaliśmy „wilkami morskimi”.

Czwartek to powrót do Trójmiasta. Tym razem podziwialiśmy archikatedrę w Oliwie, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego, spacerowaliśmy po sopockim molo, zwiedziliśmy też „Dar Pomorza” na nabrzeżu w Gdyni 서풍의 광시곡 다운로드.

Pobyt w Chłapowie zakończyliśmy dyskoteką, bo w piątek po śniadaniu ruszyliśmy w powrotną drogę.

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.